Všechny články

Jak skladovat hovězí maso

23. 10. 2023
Správné skladování hovězího masa je nezbytné pro zachování jeho chuti a celkové kvality. Ať už máte v plánu zakoupit roštěnec, t-bone, nebo tomahawk, je nezbytné dodržet několik důležitých kroků. Zde je stručný návod, jak doma steaky skladovat.

Chlazení je klíčové

Po převzetí balíku od kurýra a jeho rozbalení uložte zavakuované hovězí maso co nejdříve do lednice. Je nezbytné, aby v lednici byla udržována teplota maximálně 5 °C. Pro přesné sledování teploty si pořiďte teploměr.

Datum spotřeby

Zkontrolujte datum spotřeby uvedené na etiketách jednotlivých steaků. Při skladování masa v teplotě 0–5 °C Red Meat garantuje trvanlivost 7 dní od expedice. V rámci těchto sedmi dní je potřeba maso tepelně upravit a zkonzumovat.

Zamražení

Pokud dopředu víte, že maso nebudete připravovat během zmíněných sedmi dní, ihned po vybalení ho zamrazte. Ideálně na teplotu −18 °C.

Bezpečné rozmrazování

Až přijde ten správný čas, vyjměte maso z mrazáku a pomalu ho nechte rozmrazit v lednici. Tento postup zajišťuje zachování struktury a chuti masa a předejde množení bakterií. Vyhněte se rozmrazování při pokojové teplotě.

Vyhněte se opětovnému zmrazování

Po rozmrazení masa je nutné ho v rámci několika hodin tepelně upravit. Opětovné zmrazení není doporučeno.

Přejeme vám dobrou chuť!

Nakupujte nyní | Sledujte nás na Instagramu | Kontaktujte nás

Sdílejte článek na sociálních sítích

Chystáme nový web

Mezitím nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese info@redmeat.cz
cart